“Mariupol Reborn”:  Нідерландський урбаніст презентував, як бачить оновлення інфраструктури Маріуполя після деокупації

Фулько Трефферс – один з світових урбаністів, який працює над новою концепцією міста та бере участь у розробці Плану відродження – “Mariupol Reborn”. Він приїхав до Дніпра, де презентував свої напрацювання.

За думкою архітектора важливо хоча б частково зберегти впізнаваємий облік довоєнного Маріуполя. Також у відроджені міста варто надати пріоритет невисокій забудові. Одне з головних завдань за словами Фулько Трефферс – збільшити пішохідну зону біля моря, зробивши набережну в майже 20 км. Крім того, урбаніст запропонував створити міський логістичний хаб у заплаві річки Кальчик.

До розробки бачення майбутнього Маріуполя працюють декілька груп найкращих експертів та архітектурні бюро. Зокрема – урбаністична агенція Big City Lab, всесвітньовідомий архітектор родом з Маріуполя Віктор Зотов, автор бренду Маріуполя Сергій Радіонов, а також американське архітектурне бюро Gensler.

“Навколо відродження Маріуполя об’єднується Україна, світова спільнота, провідні експерти та архітектори. Вони готові зробити Маріуполь центром розвитку та інновацій. Всі напрацювання, які ми отримуємо від експертів, обговоримо з маріупольцями та разом вирішемо, яким буде наш Маріуполь майбутнього”, – Вадим Бойченко.