17.06.2024

Я Маріуполь. Житло

Маріуполь – приклад для громад: народні депутати України відвідали у Дніпрі соціальне житло для маріупольців

Народні  депутати України на чолі з головою тимчасової спеціальної комісії Верховної Ради України з питань захисту прав ВПО Павло Фроловим відвідали дві будівлі соціального житла  для маріупольців, щоб ознайомитись з моделлю створення соціального житла Маріупольською міською радою та умовами проживання родин-переселенців.

 

Вони оглянули пілотне житло, де проживає 35 родин. Також завітали до нового 10-поверхового житла, яке вже скоро прийме 202 родини маріупольців.

 

Депутати подивились житло

 

Члени комісії подивилися кімнати, 4 з яких зроблені для маломобільних людей, а також кухні, санвузли, душові, пральню, дитячу зону та коворкінг. Ознайомилися й з центром підтримки «ЯМаріуполь».

 

Вони високо оцінили маріупольські проєкти. Зазначили, що цей досвід має стати прикладом для інших громад та потребує масштабування.

 

Подивились приміщення у соц.житлі

 

Депутати у "ЯМаріуполь"

 

Їм розповіли про прозору співпрацю Маріупольської міськради з міжнародними партнерами для створення соціального житла. Муніципалітет виходить з замовленням, надає технічне та візуальне завдання. А донор самостійно обирає виконавця робіт, який проводить тендери, контролює фінанси.

 

Команда мера Маріуполя Вадима Бойченка продовжує працювати над розширенням проєкту «ЯМаріуполь.Житло».  Поетапно соціальне житло з'явиться у Кропивницькому, Запоріжжі, Києві, Чернівцях та Івано-Франківську. Загалом - 15 будівель для 2 тисяч маріупольців.

 

Проєкт «ЯМаріуполь.Житло» реалізується  завдяки підтримці Уряду Франції та Міжнародній організації з міграції (IOM Ukraine), ГМ «Проліска», Агенства ООН у справах біженців в Україні та Фонду Ріната Ахметова.

 

 

 

Більше новин на нашому телеграм каналі, переходь за посиланням
t.me/mariupol_1778