24.07.2023

Центри підтримки

750 мільйонів гривень міжнародні партнери направили на допомогу маріупольцям

Про це розповів на звітній донорській конференції міський голова Маріуполя Вадим Бойченко. За рік роботи відкрито 22 центри підтримки «ЯМаріуполь» у 16 містах України. Видано 8 тисяч тонн гуманітарних наборів, а вантажівки з допомогою проїхали відстань у 68 тис. км. Психологічний супровід отримали понад 16,5 тисяч маріупольців, юридичну консультацію - понад 30 тисяч, медичну допомогу - майже 43 тисяч, працевлаштовано – майже 2,5 тисячі маріупольців. За підтримкою до центрів звернулися майже 500 тисяч разів. Все це результат об’єднання зусиль муніципалітету Маріуполя, міжнародних та національних партнерів.  Саме їхня підтримка допомогла розширити мережу по всій країні, надавати маріупольським переселенцям комплексну та безперебійну підтримку.

 

«За дорученням голови військової адміністрації Донецької області Павла Кириленка ми створили концепцію центрів «ЯМаріуполь». Допомогли у цьому наші партнери. Об’єднавши зусилля, ми створили для маріупольців можливість отримувати своєчасну допомогу. «ЯМаріуполь» – це про порятунок життя та повернення до життя людей. Дякую кожному за вашу позицію та підтримку. Разом з вами ми зможемо більше», – зазначив Вадим Бойченко.

 

мер Маріуполя розповідає про роботу центрів підтримки маріупольців

 

Учасники заходу під час панельних дискусій «Рік в евакуації та адаптація маріупольців у нових громадах» та «Робота центрів «ЯМаріуполь» говорили про результати роботи унікальної мережі центрів підтримки маріупольців та подальші плани. Участь в обговореннях взяли Вадим Бойченко, представники міст Запоріжжя, Дніпра та Кривого Рогу,  а також наші постійні партнери – представники SCM, Save the Children, USAID «Економічна підтримка України».

 

панельна дискусія

 

На їхню думку, Маріуполь в евакуації зміг сформувати потужне коло підтримки, об’єднавши зусилля держави, місцевих громад, міжнародних партнерів, національних донорів, представників великого українського бізнесу та волонтерів.

 

учасники конференції вивчають звіт робои центрів підтримки маріупольців

Важливими напрямками роботи центрів є соціалізація, адаптація та інтеграція у громади. Це також є важливими кроками на шляху повернення до життя. Сюди входить створення двох оздоровчих центрів «ЯМаріуполь. Родина», програми з працевлаштування та перекваліфікації,  5 побутових центрів «ЯМаріуполь. Турбота», запуск першого в Україні соціального житла для маріупольських переселенців. А також додаткові програми з надання теплих наборів, зимового одягу, ноутбуків, наборів малюка, канцелярії, вітамінів. Проведення спортивних та культурних заходів, організація дозвілля для усіх вікових груп.

 

«На прикладі «ЯМаріуполь» створено новий стандарт, яким чином має працювати система підтримки переселенців. Я приводжу мережу, як приклад у Європі, як організовувати роботу з нашими українськими переселенцями. Ефективна система щодо психологічної допомоги, працевлаштування, надання сервісів», - зазначив заступник міського голови Кривого Рогу та віцепрезидент Асамблеї європейських регіонів Сергій Мілютін.

 

Мілютін розповідає про те, як його вразила робота центру «ЯМаріуполь»

 

Крім того, за цей час вдалося центри «ЯМаріуполь» перетворити на маріупольські осередки, де маріупольці об’єднуються навколо майбутньої відбудови міста після деокупації та долучаються через обговорення до розробки Плану з відродження міста «Mariupol Reborn».

 

 

More news in our Telegram channel, follow the link
t.me/mariupol_1778

GO