21.09.2023
Литовські та латвійські партнери передали меблі для облаштування соціального житла для маріупольських переселенців
![](/sites/default/files/styles/816x459/public/2023-09/photo2023-09-2109-24-08-5.jpg?itok=AJU3C0lR)
До столичного центру «ЯМаріуполь» завітала делегація з Латвії та Литви. Вона передала сучасні складні меблі для облаштування соціальних кімнат для маріупольців. Це пілотна співпраця із допомогою в оснащенні гуртожитку у Дніпрі.
Згідно ній перші дві кімнати мають облаштувати мобільними ліжками, столами, стільцями та шафами. Виробила меблі литовська компанія UAB DUV у співпраці з латвійською компанією деревообробної промисловості Latvijas Finieris.
В ході зустрічі партнери ознайомилися з роботою центру «ЯМаріуполь» та підкреслили важливість базових послуг, які отримують маріупольці.
«Ця робота неймовірна і дуже потрібна. Ми будемо працювати разом далі і будемо шукати ресурси для підтримки», – представник Торгово-промислової палати Латвії в Україні Вячеслав Радько.
Перший гуртожиток у Дніпрі для маріупольців трансформувався за програмою «ЯМаріуполь. Житло». Цей пілотний проєкт дав старт двом іншим, де соціальне житло отримають 360 маріупольських родин, а це понад 1 000 людей.
«Дякую нашим партнерам з Литви та Латвії за підтримку маріупольських переселенців. Країни Прибалтики серед перших прийшли на допомогу маріупольцям на початку повномасштабного вторгнення та продовжують підтримувати людей зараз. Я сподіваюся на подальшу співпрацю. Зараз ми об’єднуємо усіх партнерів та донорів навколо вирішення житлового питання для маріупольців, створення соціального житла для переселенців та комфортних умов для проживання», – мер Маріуполя Вадим Бойченко.